همراه شما در امارات
رویداد و سرگرمی

ولیعهد، شیخ نواف امیر جدید کویت شد

پس از درگذشت شیخ صباح، دولت کویت در بیانیه‌ای اعلام کرد که ولی‌عهد کویت جانشین برادرش امیر فقید کویت شده است. نواف الاحمد الصباح که برادر کوچک‌تر امیر فقید کویت است از سال ۲۰۰۶ ولی عهد شده بود. او شانزدهمین امیر کویت خواهد بود.

نواف الاحمد الصباح که برادر کوچک‌تر امیر فقید کویت است از سال ۲۰۰۶ ولی عهد شده بود. او شانزدهمین امیر کویت خواهد بود.

زندگی سیاسی-اجتماعی

نواف در سال ۱۹۳۷ در شهر الکویت به دنیا آمد. شیخ نواف سمت های سیاسی و وزراتی متعددی را برعهده داشته است. در ابتدا از سال ۱۹۶۲ به عنوان استاندار کارش را آغاز کرد. او برای مدت ۱۶ سال در این سمت حضور داشت. از سال ۱۹۷۸ به عنوان وزیر کشور انتخاب شد. در سال ۱۹۸۸ به سمت ریاست وزارت دفاع رسید.

شیخ نواف در سال ۱۹۹۱ در اولین تشکیل دولت بعد از آزادی به عنوان وزیر مسائل اجتماعی و کار انتخاب شد. او پس از آن در سال ۱۹۹۴ به عنوان نائب رئیس گاردملی کویت انتخاب شد.

شیخ نواف در سال ۲۰۰۳ بار دیگر به عنوان وزیر کشور انتخاب شد. در نهایت در سال ۲۰۰۶ به عنوان ولیعهد کویت انتخاب شد.

چهره محبوب و مردمی

شیخ نواف با ۶ دهه فعالیت سیاسی یکی از چهره های بارز کشور کویت از زمان استقلال این کشور از سال ۱۹۶۲ به شمار می آید. نواف پسر ششم امیر احمد الجابر الصباح امیر دهم کویت(۱۹۲۱تا ۱۹۵۰) است. او برادر کوچک تر شیخ صباح امیر متوفی کویت به شمار می آید. او یکی از چهره های محبوب سیاسی در میان مردم کویت به شمار می آید. صفات انسانی از ویژگی های بارز او به شمار آید و تواضع او مثال زدنی است.

او به عنوان دست راست شیخ صباح از ۳ ماه گذشته در کارهای اصلی کشورداری مشارکت کرد. شیخ صباح بعد از انتقال به آمریکا برای انجام امور درمانی اش تمام زمام امور کشور را به برادرش واگذار کرد.

او در طی ۱۶ سال استانداری در استان حولی این منطقه را به یک مرکز تجاری و مسکونی پیشرفته تبدیل کرد. در این مدت استان «حولی» نشاط اقتصادی خوبی به خود دید و یکی از مناطق پیشرفته کویت شناخته شد.

دست راست شیخ صباح در ۳ ماه گذشته

نواف از دو ماه گذشته بعد از وخامت حال بردارش شیخ صباح امور کشور را به صورت موقت برعهده داشت. با نگاه به زندگی شخصی او متوجه می شوید او در مدارس مختلف کویت تحصیل کرده است. او دارای ۴ فرزند پسر و یک دختر است.

 

 

Related posts

اعطای ویزای اقامت طلایی 10 ساله امارات به کریستیانو رونالدو

راهنمای کامل ماهیگیری در امارات

برگزاری مسابقات جهانی تناسب اندام در  Muscle Beach 2020 دبی

Leave a Comment

2 + 2 =