همراه شما در امارات
سلامت

کشف یک راه حل درمانی برای کروناویروس در امارات

یک مرکز تحقیقات سلول های بنیادی در ابوظبی به دلیل کشف راه حل ابتکاری برای درمان ویروس کووید19 توسط سلول‌های بنیادی، حق اختراع خود را در وزارت اقتصاد امارات به ثبت رسانید.

این درمان توسط تیمی از پزشکان و محققان مرکز سلول‌های بنیادی ابوظبی یا ADSCC توسعه داده شده و شامل استخراج سلول‌های بنیادی از خون بیماران و احیای مجدد آنها بعد از  فعال سازی است.

به دلیل روش خلاقانه جمع آوری سلول‌های بنیادی، این حق اختراع توسط وزارت اقتصاد برای تیم مذکور ثبت شد.

این راه حل درمانی بر روی 73 نفر از مبتلایان کووید19 در امارات که با موفقیت درمان شده بودند، تست شد و طی آن این سلول‌های بنیادی به شش‌های این افراد اسپری شدند.

فرضیه آنها این بود که با بازتولید سلول‌های شش و تعدیل پاسخ ایمنی، سیستم ایمنی بدن را از حساسیت بیش از حد به ویروس کووید19 بازداشته و از صدمه زدن به سلول‌های سالم جلوگیری شود.

این درمان با موفقیت مراحل اولیه آزمایش بالینی را پشت سر گذاشته است.

هیچ کدام از افراد مورد آزمایش، عوارض جانبی برای این راه حل درمانی گزارش نکرده‌اند. این آزمایش برای اثربخشی بهتر، همچنان در حال انجام است و انتظار می‌رود ظرف چند هفته آینده به اتمام برسد.

این راه حل درمانی جدید در کنار سایر اقدامات معمول پزشکی استفاده می شود و در واقع مکملی برای استانداردهای درمانی موجود است و نه جایگزین آن.

اقدامات غیردارویی پیشگیری از شیوع کووید19 از قبیل ماندن در خانه، رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی و اقدامات کنترلی همچنان لازم بوده و برای کاهش فشار از روی سیستم درمانی کشور بهتر است این اقدامات رعایت شود

منبع:گلف نیوز

Related posts

توصیه‌های سالم برای طرفداران رژیم لاغری در سال ۲۰۲۰

تیم تحریریه گویا

پانزده فرد جدید مبتلا به ویروس کرونا در امارات شناسایی شدند

تیم تحریریه گویا

امارات هیچ برنامه ای برای لغو رویدادهای عمومی یا تعطیلی مدارس به خاطر ویروس کرونا را ندارد

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

41 − 32 =