همراه شما در امارات
امارات

لیست جدید جریمه‌های تخلف از اقدامات پیشگیرانه دولت علیه ویروس کرونا در امارات

هزار درهم جریمه برای افرادی که فاصله اجتماعی را رعایت نکنند و دو هزار درهم برای افرادی که به دلایل غیرضروری از خانه خارج شوند، از جمله مجازات‌هایی است که برای نقض اقدامات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور امارات اعمال می شود.

حمد سیف الشمسی دادستان کل امارات روز جمعه 27 مارس در پی دستور شماره 17 کابینه امارات  در مورد نقض قوانین مربوط به شیوع بیماری‌های واگیردار، بخشنامه شماره 38 را برای سال 2020 صادر کرد.

طبق این بخشنامه، افرادی که اقدامات پیشگیرانه علیه شیوع ویروس کرونا را نقض کنند از 500 تا 50000 درهم جریمه محکوم خواهند شد.

ترک منزل برای کارهای غیرضروری یا برای خرید موارد ضروری در زمانی که برای ماندن در منزل توسط دولت مقرر شده، جریمه‌ای معادل دو هزار درهم را در پی خواهد داشت.

افرادی که در فضاهای سرپوشیده از ماسک‌های پزشکی استفاده نکرده و یا هنگام پیاده روی در خیابان، فاصله اجتماعی را رعایت نکنند به هزار درهم جریمه محکوم می شوند.

رانندگانی که بیش از سه نفر در خودرو سوار کنند، هزار درهم جریمه می شوند.

افرادی که تجمعی را سازماندهی کرده و یا رویدادهای جمعی مانند عروسی یا پارتی را برگزار کنند، مبلغ ده هزار درهم جریمه و افرادی که در این گونه مراسم شرکت کنند به پنج هزار درهم جریمه محکوم می شوند.

اگر فرد قرنطینه شده، منزل یا هر جای دیگر را ترک کند به پنجاه هزار درهم جریمه محکوم می شوند.

این دستور کابینه در روز 26 مارس و به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و حفاظت از سلامت شهروندان و ساکنین، صادر شده و بلافاصله قابل اجرا خواهد بود.

طبق این بخشنامه اگر فردی تخلفش را تکرار کند، مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد و در صورت تکرار برای بار سوم به دادسرای عمومی فدرال ارجاع داده خواهد شد.

منبع: خلیج تایمز

Related posts

نود هزار نفر برای 200 شغل موجود در شعبه جدید ایکیا دبی ثبت‌نام کردند

تیم تحریریه گویا

زن هندی که در امارات تصادف کرده بود، 550هزار درهم غرامت از دادگاه گرفت

تیم تحریریه گویا

نصب اسکنرهای حرارتی و ضدعفونی کردن چرخ دستی‌ها در مال‌های امارات

Leave a Comment

33 + = 34