همراه شما در امارات
رستوران گردی

قرار دادن تابلوی «برای فروش» بر روی برخی رستوران‌های دبی

در حال حاضر مالکان رستوران‌های امارات شروع به قرار دادن تابلوی «برای فروش» بر روی درب رستوران‌شان کرده‌اند چون فهمیده‌اند هیچ راه فراری از بحران پیش آمده ناشی از شیوع کروناویروس نیست. این مالکان حتی مجوزها، تجهیزات و لوازم داخل رستوران‌ها را با تخفیف زیاد ارائه داده به امید اینکه مشتری برای خرید آنها پیدا شود.

یکی از این مالکان گفت: اکثر افرادی که قصد بازگشایی رستوران‌شان دارند با این مشکل مواجه می‌شود چون طوری زیان دیده‌اند که نمی توانند به راحتی بهبود پیدا کنند.

مکان‌های دولتی امتیازاتی از قبیل امکان تعویق پرداخت اجاره‌ها یا رایگان بودن آنها برای حداکثر سه ماه دارند، اما اکثر مالکان خصوصی از چنین امتیازاتی بهره‌مند نیستند و این باعث تسریع در شکست صنایع F&B شده است.

به گزارش چندین منبع معتبر، در شهر دبی 11هزار فروشگاه به عنوان F&B به ثبت رسیده است که 40 تا 50 درصد آنها احتمالاً طی چند ماه آینده کسب وکارشان با شکست مواجه خواهد شد. برخی از این رستوران‌ها مدت‌هاست که ورشکسته شده‌اند چون حتی قادر به تولید حداقل نقدینگی برای ادامه کار در بازار نیستند.

در حال حاضر کمتر از 30درصد فروشگاه‌های F&B که اکثر آنها در مال‌ها قرار دارند، فعالیت‌شان را ادامه می‌دهند اما آنها هم با محدودیت‌هایی مواجه هستند. به طور مثال این مکان‌ها باید به میزان حداکثر 30درصد ظرفیت صندلی‌های خود، مشتری جذب کنند.

برای بسیاری از مالکان F&B موضوع اجاره‌ها بیشتر از دستورالعمل‌های ایمنی، مشکل ساز شده است.

منبع: گلف نیوز

Related posts

اولین رستوران «مستر شف» در دوبی راه اندازی شد

معرفی بهترین رستوران‌های دبی که باید به آنجا بروید

تیم تحریریه گویا

نگاهی به بزرگترین رستوران گیاهی جهان در دبی

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

6 + 4 =