همراه شما در امارات
امارات

شروع چانه زدن بین مالک و مستأجر در امارات

مستأجرهای امارات در صورتی که تغییری در وضعیت شغلی‌شان پدید آمده و خواستار گرفتن تخفیف از مالکان هستند باید قرارداد جدیدی را تنظیم کنند.

منابع بازار اعلام کردند که مستأجران توقع چشم پوشی از کل مبلغ اجاره یا رایگان بودن یک دوره مشخص را نداشته باشند.

همچنین در صورتی که بدهی مستأجران به مالکان زیاد شده باشد امکان اقامه دعواهای حقوقی هم وجود نخواهد داشت.

تنها کاری که مستأجران می‌توانند انجام دهند اینست که با ارائه مدرک، هر گونه تغییر در وضعیت شغلی یا حقوقی خود را به مالکان اثبات نمایند و سعی کنند در این رابطه با هم به توافق برسند.

جان استیونز مدیر مدیریت املاک Asteco گفت: به اعتقاد ما اکثر مستأجران منابع کافی برای بازکردن پرونده حقوقی به نفع خودشان را در اختیار ندارند و چون اینکار به آنها اجازه می دهد بدون پرداخت جریمه، قراردادشان را لغو کنند.

بازار املاک مسکونی در دو ماه اول پیشرفت نسبتاً آرامی داشت. در بخش آپارتمان‌های دبی شاهد کاهش 12 درصدی اجاره بهای سالانه بودیم.

اما در ماه مارس شوک بزرگی به سیستم وارد شد و مشاغل امارات درباره آسیب‌های قریب الوقوع شغلی و اقدامات پیشگیرانه مانند کاهش حقوق از ماه آوریل هشدار دادند.

با وقوع هر اتفاق، این روز سرعت بیشتری به خود می‌گیرند و در شرایط فعلی تنها اولویت مستأجران صرفه جویی در پول هزینه‌هایشان است.

گزارش Asteco نشان می دهد که بیشتر مستأجران بجای صرف هزینه‌های اضافی تغییر یا جابجایی منزل ترجیح می دهند در همان منزل بمانند.

مالکان چه رویکردی در پیش می‌گیرند؟

مالکان ممکن است بگویند که قیمت اجاره‌ها را مطابق با وضعیت بازار تنظیم کرده‌اند و کاهش قیمت اجاره باعث کم شدن درآمد آنها می شود.

از طرف دیگر مستأجران می توانند به آنها بگویند که امسال هزینه سرویس شارژ در دبی کاهش می یابد.

در گزارش Asteco آمده: امسال فشارهای بیشتر روی قیمت تمام املاک مسکونی، پیش بینی می شود.

استیونز گفت: مطابق بخشنامه‌های دولتی کارفرمایان موظفند هزینه‌های مسکن کارمندان خود را تا زمانی که در دبی هستند پرداخت کنند، حتی اگر حقوق و مزایای آنها در این مدت کاهش داشته باشد.

Related posts

راه اندازی یک وب سایت برای متقاضیان ویزای طلایی در امارات

تیم تحریریه گویا

پیش بینی می شود هزینه های آی تی در امارات تا پایان سال 2019 بیش از 23 میلیارد درهم باشد

شیخ محمد با اعطای ویزای طلایی به ورزشکاران موافقت کرد

Leave a Comment

− 5 = 1