همراه شما در امارات
سبک زندگی

راهنمای خرید و فروش طلا در دبی

در این مقاله هر آنچه را که باید درباره خرید و فروش طلا در دبی بدانید را آورده‌ایم.

چه مهاجری باشید که سالیان زیاد در دبی زندگی کرده و یا توریستی باشید که برای مدت کوتاه به دبی آمده، حتماً تا به حال به طلا فروشی‌های این شهر قدم گذاشته اید.

شهر دبی با داشتن تعداد بی شمار فروشگاه‌های بزرگ و مغازه‌های طلافروشی، به یکی از برترین مقاصد خرید طلا و جواهر در جهان تبدیل شده است. چه بخواهید طلا را از فروشگاه‌های لاکچری بخرید و یا از مغازه‌های سنتی، انتخاب زیادی برای اینکار دارید.

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره زمان مناسب خرید و فروش طلا و مکان‌هایی که می توانید طلاهای خود را در آنجا بفروشید را آورده ایم.

در دبی چه زمانی باید طلا بخریم؟

قیمت طلا در دبی چقدر است؟

قیمت طلا در دبی در مقایسه با کشورهای دیگر مثل هند که مالیات زیادی بر روی طلا وضع می کنند، بسیار ارزان‌تر است. در دبی مالیاتی که بر روی طلا اعمال می شود تنها 5 درصد است.

چانه زنی قیمت‌ها

در دبی افرادی می توانند برای قیمت طلاها با فروشنده مذاکره کرده و بسته به روش ساخت طلا و ظرافت آن می توانند تخفیفات قابل توجهی از فروشنده دریافت کنند. چانه زنی در طلافروشی‌های بزرگ و لاکچری سخت‌تر است به این خاطر است که بازار Deira Dubai در Old Dubai محبوبیت بسیاری در میان افراد دارد.

قیمت بازار طلای دبی

یکی از ویژگی‌های خوب بازار طلای دبی این است که از قیمت‌های جهانی طلا تبعیت می کند. به همین دلیل خریداران می توانند نوسانات قیمت‌ها را بررسی کرده و وقتی که نرخ طلا پایین آمده، اقدام به خرید آن کنند. این امر همچنین تضمین می کند قیمت طلا در اکثر طلافروشی های امارات یکسان باشد.

نحوه خرید طلا در دبی

پس ابتدا قیمت‌های بازار طلا را بررسی کرده و در زمان مناسب اقدام به خرید آن بکنید.

1– نوع طلاهای خود را بشناسید

قیمت طلا وابسته به عیار و وزن آن است. عیار، میزان خلوص یک طلا را نشان می دهد. هر چه عیار بالاتر باشد، یعنی ناخالصی کمتری به آن اضافه شده است و خلوص آن بیشتر است.

  • عیار 24  یا ظرافت 1.000 = طلای 100 درصد خالص
  • عیار 22  یا ظرافت 0.9166 = طلا با خلوص 91.5 درصد، مخلوط شده با فلز دیگر ( معمولاً مس)
  • عیار 18 یا ظرافت 0.750 = طلا با خلوص 75 درصد

طلای خالص یا 24 عیار، نرم است و هر چه ناخالصی‌هایی مانند مس یا نقره به آن اضافه شود، طلا سفت تر می شود. همچنین با افزودن ناخالصی به طلا، رنگ آن هم تغییر خواهد شد.

2- جواهرتان را انتخاب کنید

بسته به نوع جواهرآلات مثل گوشواره، گردنبند، زنجیر، دستبند یا …، عیار و وزن آن و همچنین قیمت نهایی آنها با هم فرق می کند. فروشنده طلا، ابتدا وزن آن را با ترازو اندازه گرفته و سپس هزینه آن را به شما می گوید.

3- مذاکره

اینجا جایی است که شما باید قبلاً راجع به آخرین قیمت بازار طلا اطلاعات کسب کرده باشید تا بتوانید با فروشنده بر سر قیمت مذاکره کنید.

اگر قبلاً قیمت‌ها را چک نکرده‌اید، مشکلی نیست. در اکثر طلافروشی‌ها، آخرین قیمت طلا را در  معرض عموم می گذارند.

در این شهر نیازی به نگرانی راجع به قیمت‌های غیرواقعی نخواهید داشت، چون طلافروشی های دبی به شدت نرخ‌ها را رعایت کرده و قیمت‌ها در تمام مغازه ها یکسان است.

به یاد داشته باشید که هر چه طراحی و ریزه کاری‌های پیچیده ای روی طلا انجام شده باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد رفت. در این حالت، خصوصاً اگر شما طلای بیشتری خریداری کرده باشید، می توانید بر سر قیمت آنها با فروشنده مذاکره کنید.

4- سند آن را دریافت کنید

بعد از اینکه بر سر قیمت به توافق رسیدید، حتماً مدارک زیر را از فروشنده دریافت کنید:

1- صورتحساب

2- برگه سند مربوط به طلا

در صورتی که مشتری برگه سند طلا را درخواست کند، خریدار باید آن را تحویل مشتری بدهد.

در این برگه جزئیات اضافی از قبیل عیار، وزن و قیمت طلا و سایر مشخصات ظاهری آن ذکر شده است.

با این برگه سند، می توانید طلای خود را در سطح بین المللی ارزش گذاری کنید.

در دبی از کجا طلا بخریم؟

در اینجا لیستی از بهترین مراکز خرید و فروش طلا و جواهر و سنگ‌های قیمت در دبی را آورده ایم.

بازار Deira Gold در Old Dubai

مکان: Al Ras، دبی

بازار Deira Gold  یکی از قدیمی ترین بازارهای سنتی است. این منطقه از چندین قیمت تشکیل شده و در هر قسمت آن بیش از 300 مغازه طلا و جواهرفروشی وجود دارد و مردم می توانند از طیف محصولات مختلفی که در این مغازه‌ها وجود دارند، بازدید و خرید کنند. همچنین انواع وسایل حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و … از این محل عبور کنند.

پارک طلا و الماس

مکان:  Al Quaz 3، دبی

پارک طلا و الماس یک مرکز خرید سرپوشیده است که صرفاً به ارائه طلا و الماس می پردازد. در این مرکز خرید بیش از 70 فروشنده به ارائه محصولات خود می پردازند. همچنین اگر نیاز به طلا یا الماس با ظاهر دلخواه‌تان دارید، می توانید از جواهرسازهای این مکان کمک بگیرید.

مرکز خرید The Gold Souk دبی

The Gold Souk مرکز خریدی سرپوشیده است و از نماهای مدرن و اسلامی در طراحی آن استفاده شده است. این مکان برای خریداران طلا، جواهر، سنگ‎های قیمتی، عطرها و … جایی بسیار ایده آل است.

Damiani

مکان: دبی مال، دبی

این برند نفیس ایتالیایی را فقط در همین نقطه امارات می توانید پیدا کنید. در این مرکز خرید می توانید انواع طلا، جواهر، سنگ‌های قیمتی، ساعت‌های لاکچری و … را می توانید خریداری کنید.

جواهرات Damas

اگر به دنبال خرید طلا در فروشگاهی بزرگ و براق هستید، می توانید از شعبه های Damas که در اکثر مراکز خرید دبی قرار گرفته، بازدید کنید.

Damas بیش از 100 سال است که در صنعت طلا و جواهر فعالیت دارد و کیفیت محصولات این فروشگاه شهرت بسیاری دارد.

Joyalukkas

مکان: سراسر دبی

Joyalukkas را می توانید به راحتی در اکثر مراکز خرید و سوپر مارکت های بزرگ مانند LuLu در دبی پیدا کنید. برندهای مختلف طلا و الماس در این فروشگاه اقدام به فروش محصولات خود می کنند.

طلا و الماس Malabar

مکان: سراسر دبی

در این مرکز خرید، 23 مغازه قرار گرفته و بیش از 127 طرح جواهرات برای مردان، زنان و کودکان را ارائه می دهد. همچنین در وب سایت‌شان نرخ بازار طلا را نشان می دهند.

چطور در دبی طلای‌مان را بفروشیم؟

اگر قصد دارید طلای‌تان را به پول نقد تبدیل کنید، از راهنمای زیر برای اینکار استفاده کنید.

نوع طلای‌تان را بدانید.

طلای خریداری شده از امارات معمولاً با نرخ بازار بالاتری از طلای خریداری شده از کشورهایی مانند هند که مالیات سنگینی روی طلا اعمال می کند، ارزش گذاری می شود. اغلب اوقات طلای 22 عیاری که از هند خریداری شده را می توان تنها به قیمت طلای 18 عیار فروخت.

فروشندگان ارزش طلای شما را بر اساس وزن، کشور مبدأ و خلوص آنها ارزیابی می کنند.

اسناد مورد نیاز

برای فروش طلا، ابتدا باید هویت‌تان را مشخص باشد( از طریق پاسپورت یا آیدی کارت) و همچنین به صورتحساب یا برگه سند طلای خود، نیاز خواهید داشت.

قیمت بازار فروش طلا

اگر دوست دارید طلای خود را بفروشید، باید بدقت قیمت های بازار را دنبال کنید، سعی کنید وقتی که قیمت طلا بالا آمده، اقدام به فروش آن بکنید.

مغازه‌های مختلف را بررسی کنید

ببینید کدام فروشگاه تمایل بیشتری به خرید طلای شما دارد و از این طریق می توانید ارزش بیشتری بر روی طلای خود دریافت کنید.

در دبی کجا باید طلای خود را بفروشیم؟

بازار Deira Gold

مکان:Al Ras، دبی

Gold Souk در Old Dubai یکی از بهترین مکان‌های خرید و فروش طلاست. اکثر فروشگاه های این مکان، طلاهای استفاده شده را از مردم می خرند.

به تبلیغات « طلای شما را خریداریم» که بر روی مغازه‌های زده شده، دقت کنید.

بازار Al Fahidi

مکان: بازار منا، Bur Dubai، دبی

این منطقه خرید، طعم دبی سنتی را به شما می دهد. اینجا بازاری شلوغ است و فروشندگانی از این قسمت جنوب آسیا، به ارائه محصولات خود می پردازند و می توانید طلاهای استفاده شده خود را در اینجا به فروش برسانید.

 

Related posts

خانه‌های توئیست در دبی: معرفی پنت هاوس برج Cayan

تیم تحریریه گویا

آنچه لیندسی لوهان درباره نحوه زندگی در قرنطینه شهر دبی گفت

چطور هنگام خرید از سوپرمارکت در هزینه هایمان صرفه جویی کنیم؟

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

41 − = 38