روز شنبه 18 ژانویه دو زن مستخدم خانگی آسیایی در دبی پس از استنشاق دود سمی ناشی از سوختن زغال سنگ در اتاق اسپانسرشان و در هنگام خواب، جان خود را از دست دادند.

سرهنگ المری، سرپرست اداره صحنه جرم پلیس دبی گفت: صاحب ویلا هنگامی که به خانه مراجعه کرد با بدن بیهوش این دو زن در اتاق خواب مواجه شد و پلیس را در جریان این حادثه قرار داد.

صاحب ویلا فکر می کرد این دو زن مستخدم خانگی ، خانه او را ترک کرده و به اتاق‌های خودشان رفته‌اند. تیم اورژانس دبی این دو را به بیمارستان رسانده و کمک‌های اولیه را روی آنها انجام دادند، اما فهمیدند که این دو زن از قبل فوت کرده‌اند.

کارشناس اداره صحنه جرم گفت که در و پنجره‌های این خانه تازه ساز قفل شده و تمام منافذ بسته شده بودند، به همین دلیل گاز مونوکسید کربن نمی توانست از اتاق خارج شود.

سرهنگ المری گفت: در سال گذشته شش نفر به همین طریق جان خود را از دست دادند، اما در سال 2020 این مرگ این دو مستخدم آسیایی، اولین حادثه‌ای بود که به این شکل اتفاق افتاد.

این دو مستخدم هیچ آگاهی از خطرات سوزاندن زغال سنگ در شومینه‌های یک اتاق بسته نداشتند. برخی ملیت‌ها از خطرات این نوع رفتار آگاهی ندارند. گاز مونوکسید کربن همانند یک قاتل خاموش عمل می کند.

سرهنگ المری گفت: ما متوجه شویم که برخی از نگهبانان در مناطق کویری از زغال سنگ برای گرم نگهداشتن خود در یک اتاق بسته استفاده می کنند. این افراد نمی دانند که اینکار می تواند منجر به کشته شدن آنها شود.

پلیس دبی گفت که ساکنان این شهر باید به مستخدمان خود درباره خطرات ناشی از سوزاندن زغال سنگ برای گرم نگه داشتن خانه در فصل زمستان، آگاهی دهند.

منبع: گلف نیوز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 70 = 75