همراه شما در امارات
امارات

دولت امارات توضیح می دهد که چه کسانی و چه زمانی باید از ماسک استفاده کرد

به گفته مقامات دولتی امارات، استفاده از ماسک تنها برای افرادی که از بیماری‌های مزمن و آنفولانزا رنج می برند، ضروری است.

این دستورالعمل‌ها اضافه بر توضیحات قبلی وزارت کشور در رابطه با همین موضوع و در پاسخ به سوالات عموم جامعه درباره شرایط استفاده از ماسک به عنوان یکی از اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا است.

این وزارتخانه به افراد توصیه کرده تا تمام اقدامات پیشگیرانه را رعایت کرده، اخبار را از منابع رسمی دنبال و به شایعات توجهی نداشته باشند.

دادستان کل امارات روز جمعه با صدور یک بخشنامه، مجازات‌های پانصد تا پنجاه هزار درهمی را برای افرادی که از اقدامات پیشگیرانه دولت به منظور مبارزه با ویروس کرونا تخلف کنند، در نظر گرفته است.

طبق آخرین دستورالعمل‌ها و جریمه‌های نقض اقدامات پیشگیرانه، مبلغ هزار درهم برای افرادی که در فضای سرپوشیده از ماسک استفاده نکرده و یا فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، اعمال می شود.

یکی از مقامات دولتی گفت: این وظیفه همه ماست که از بهداشت جامعه مراقبت کنیم.

اگر کسی از بیمای مزمن، سرماخوردگی یا آنفولانزا رنج می برد، حتماً باید از ماسک استفاده کند. افراد بهتر است جز در مواقع ضروری از منزل بیرون نیایند.

وی گفت که بخشنامه اخیر که از سوی دادستانی در رابطه به جریمه نقض اقدامات پیشگیرانه صادر شده، هدفش ترساندن مردم نیست بلکه به مردم می گوید این بیماری شوخی بردار نیست و نیاز به اقدامات پیچیده دارد.

Related posts

شروع چانه زدن بین مالک و مستأجر در امارات

تیم تحریریه گویا

قوانین جدیدی که از اول ژانویه 2020 در امارات اجرایی می شوند

تیم تحریریه گویا

انتخاب برند ملی امارات: 1.5 میلیون رأی در کمتر از یک هفته

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

− 1 = 4