همراه شما در امارات
دبی

در صورت بیکار شدن می‌توانید قرارداد اجاره‌تان را لغو کنید

اگر شغل‌تان را از دست داده‌اید و نمی توانید اجاره منزل‌تان را پرداخت کنید، اکنون امکانی فراهم شده تا بتوانید به راحتی قرارداد اجاره‌تان را لغو کنید.

مرکز حل اختلاف اجاره‌ای در اطلاعیه خود اعلام کرده که در دو حالت می توان قرارداد اجاره را لغو کرد.

حالت اول اینکه فردی به دلیل وقوع شرایط غیر قابل پیش بینی نمی تواند قرارداد اجاره اش را پرداخت کند و دوم استفاده از اصل «شرایط اضطراری» و ناتوانی در پرداخت بموقع اجاره بهای منزل.

کمیته حل اختلاف چه حکمی صادر می کند؟

در حالتی که فرد نتواند اجاره بهایش را بپردازد، کمیته حل اختلاف دو حکم کلی را پیشنهاد می دهد.

اگر به دلیل وقوع «شرایط اضطراری» فرد نتواند اجاره بهایش را بپردازد، می تواند به قرارداد اجاره خاتمه دهد. «بیکار شدن»  یکی از معیارهای «شرایط اضطراری» به شمار می آید.

یکی از کارشناسان املاک دبی گفت: قبلاً در صورتی که فردی شغلش را از دست می داد، نمی توانست قرارداد اجاره‌اش را لغو کند اما اکنون اینکار امکان پذیر شده است.

وی گفت: اگر نتوانم تعهدات قرارداد اجاره‌ام را اجرا کنم باید صورتحساب اداره آب و برق دبی را بپردازم. اگر صاحب خانه با لغو قرارداد موافقت نکرد باید به کمیته حل اختلاف اجاره‌ای دبی مراجعه کنم. هر پرونده ویژگی خاص خودش را دارد اما سابقه اجاره مستأجر نقش مهمی را در صدور حکم نهایی ایفا می کند.

اگر مستأجر سابقه خوبی در پرداخت اجاره بهایش داشته و صاحب خانه از این نظر از مستأجر راضی باشد حکم به نفع مستأجر صادر می شود و در غیر اینصورت حکم به نفع صاحب خانه داده می شود.

Related posts

هنر عکاسی حرفه ای

modir

موتور جستجوی گوگل چگونه کار می کند؟

modir

دو مستخدم خانگی در اثر مسمومیت با مونوکسید کربن در ویلای بَر دبی (Bur Dubai)، فوت کردند.

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

4 + 6 =