هلدینگ دبی، Meraas و Hala China  با همکاری یکدیگر رویدادهای فرهنگی مختلفی را در روز جمعه 25 ژانویه به مناسبت آغاز سال نوی چینی را در دبی و سراسر امارات برگزار خواهند کرد.

این جشن‌ها از خیابان المستقبل در سیتی واک شروع شده و از نمادهای ملی چین مانند اژدهای قرمز در این جشن‌های یکماهه که در سراسر شهر برگزار می شود، استفاده خواهد شد.

امسال در سومین سال برگزاری این جشنواره‌ها، پیش بینی می شود بیش از 50000 نفر از جشن سال نوی چینی در دبی بازدید کرده و برنامه های مختلفی از قبیل اجراهای سنتی چینی‌ها،  رژه، رقص، مسابقات و … اجرا شود

صدها نفر از مهاجران چینی، اماراتی و افراد با ملیت‌های مختلف در سیتی واک گرد هم آمده و به مشاهده این نمایشات با شکوه، اژدهای عظیم، اجراهای آکروباتیک و رقص‌های سنتی خواهند پرداخت.

بیش از 40 گروه از جمله مدارس، مهاجران چینی، اتاق‌های تجاری ساکنین چینی و همچنین یک گروه راهپیمایی پلیس دبی در رژه این روز باشکوه شرکت خواهند کرد. در سیتی واک برنامه های مختلفی مانند اجراهای ارکستر سمفونی، رقص شیر و اژدها، حرکات آکروباتیک و کونگ فو برای بازدیدکنندگان اجرا می شود. بیش از 4000 شرکت کننده در بزرگترین جشن‌ سال نوی چینی در دبی برنامه های خود را اجرا می کنند.

محمد آل شیحی، عضو هیئت مدیر، Hala China گفت: این مراسم، بزرگترین جشن سال نوی چینی است که در خارج از کشور چین برگزار می شود.

او گفت: با این فستیوال‌ها، فصل جدیدی از روابط بین امارات و چین را نشان خواهیم داد. چین یکی از بزرگترین و مهم ترین شریک تجاری ماست و حجم معاملات تجاری دو طرف به بیش از 250 میلیارد درهم می رسد که این نشان از روابط فعال دو طرف دارد. همچنین بیش از 680 مجوز تجاری جدید در سال 2019 برای شرکت‌های چینی صادر شده است. با وجود بیش از 200000 مهاجر چینی ساکن امارات، مفتخریم که فعالیت‌های شرکت Hala China  تبدیل به یک نقطه   برجسته در تقویم دبی شده است.

در چند هفته آینده، دبی  میزبان ساکنان و بازدیدکنندگان یکی از غنی ترین فرهنگ‌ها و برنامه‌های چینی خواهد بود.

بجز مراسم برگزاری رژه همراه با اژدها، برنامه های دیگری از قبیل اولین مسابقه رقص شیر( بجز یکی از رقص‌های سنتی که در طول سال نوی چینی و دیگر فستیوال‌های فرهنگی چین اجرا می شود)، نمایشگاه هنر و صنایع دستی چین هم در این روز اجرا می شود.

Li Xuhang سفیر چین در دبی گفت: ما خوشبختیم که در این زمان نظاره گر روابط خوب امارات و چین هستیم. این جشن که یکی از فستیوال‌های بهاره چین بوده، فرصت خوبی را برای افراد فراهم می کند تا با تاریخ و فرهنگ چین آشنا شوند.

در دسامبر 2019، Hala China  دومین نمایشگاه مد و فشن Dubai Fashion Days را برگزار کرد و در آن 12 طراح مد از چین و خاورمیانه در پنج روز به ارائه آثار خود پرداختند. در آن رویداد Jerry Zhung، پدر مد و فشن چینی، هدایت رویداد را بر عهده داشت.

منبع: خلیج تایمز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − = 5