همراه شما در امارات
امارات

جهانی از توکن‌ها در انتظار بازار املاک و مستغلات دبی است

سازمان بورس و اوراق بهادار امارات(SCA)، تنظیم کننده قوانین بازارهای کشور، سال گذشته اعلام کرده بود که مقرراتی را برای فعالیت ICOها در کشور معرفی کرده است.

امارات با راه اندازی Blockchain Strategy 2021 که طبق آن باید 50 درصد تراکنش‌های دولتی بر روی بستر بلاکچین انجام شود، به دنبال تبدیل کشور به مقصدی جذاب برای پروژه‌های جدیدی که مایل به جمع آوری سرمایه از طریق فروش توکن هستند، می‌باشد.

توکنیزه کردن

توکنیزه کردن فرآیندی است که طی آن یک دارایی بصورت دیجیتالی بر روی بستر بلاکچین نمایش داده شده و دارایی‌ها به بخش‌های کوچکتری تقسیم شده تا بتوان بصورت دیجیتالی با آنها معامله کرد. فردی که تمایل به افزایش سرمایه بصورت ارز فیات(پول رایج) یا کریپتوکارنسی دارد می‌تواند با فروش توکن بر روی یک شبکه یا صرافی، سرمایه مورد نیازش را بدست آورد. به این کار عرضه اولیه توکن یا عرضه اولیه سکه(ICO) هم می گویند.

در حال حاضر یگانگی دبی تبدیل به واقعیت شده و این شهر توانسته یک بازار املاک موفق ایجاد کند.

در این بخش می بینید که توکنیزه کردن یکی از نوآوری‌های آینده برای احیای صنعت املاک و مستتغلات دبی بعد از بحران کروناویروس خواهد بود.

توکینزه کردن در واقع تقاطع بین املاک و مستغلات و اقتصاد دیجیتال را نشان می‌دهد.

اما توکنیزه کردن چطور کار می‌کند؟

توکن‌های امنیتی املاک و مستغلات بر خلاف توکن‌های عمومی مانند بیت کوین، مزایای بیشتری دارند، از جمله:

  • توکن‌های املاک، مالکیت فرد بر دارایی‌های مورد نظر را نشان می دهد.
  • مالکان املاک می‌توانند بلیط‌های سرمایه گذاری کوچکتری را بین مجموعه گسترده‌تری از افراد توزیع کنند
  • توکن‌ها به افراد حقیقی کمک می‌کند تا با بودجه محدود، پورتفولیوی متنوع‌تری بسازد. بجز برای تراست‌های سرمایه گذاری(REITs)، تنوع پورتفولیو همیشه محدود به ثروتمندان و موسسات بوده است.
  • امکان خرید آنلاین از هر جا و بصورت 24 ساعته
  • تمام قراردادها بصورت آنی و در قراردادهای هوشمندِ تغییر ناپذیر ثبت خواهد شد.
  • و …

توکنیزه کردن املاک درها را برای پذیرش انواع مختلف پرداخت‌های دیجیتالی از قبیل ارزهای فیات (پول رایج)، کریپتوکارنسی‌هایی از قبیل بیت کوین و استیبل کوین‌هایی مانند جمینی یا کوین بیس باز کرده و یا حتی امکان صدور یک استیبل کوین دبی (DXB) با پشتوانه درهم را خواهد داد.

بعد از لیست شدن توکن‌های امنیتی بر روی یک صرافی ارزهای دیجیتال مانند صرافی‌های کریپتو یا صرافی‌های ملی که دارایی‌های دیجیتال را قبول می‌کنند، موضوع عدم نقدینگی سنتی صنعت املاک و مستغلات حل شده و سرمایه گذاری در این حوزه تبدیل به تجارتی ایمن خواهد شد.

برخی از افراد منفی‌نگر می‌گویند که این پروژه صرفاً REITs ها را روی بلاکچین آورده، اما این گفته صحیح نیست. تبدیل REITs به توکن‌های امنیتی مانند تبدیل دسته چک به Noonpay و کیف پول الکترونیکی است.

تفاوت اصلی بین توکن‌های املاک و REITs ها عبارتند از:

  • جمع آوری و راه اندازی REITs ها کاری پرهزینه است و تنها برای پروژه‌های سنگین کاربرد دارد و از پروژه‌های خارج از برنامه پشتیبانی نمی‌کند.
  • اکثر REITsها نیاز به حداقل سرمایه گذاری بالایی دارند.

منبع: گلف نیوز

Related posts

نحوه اجرای موسیقی زنده

modir

شیخ محمد از شما می خواهد نشان برند ملی امارات را انتخاب کنید

تیم تحریریه گویا

قیمت میوه‌های خشک و سبزیجات ایرانی در امارات احتمالاً افزایش پیدا کند

Leave a Comment

44 − 35 =