طبق گزارش‌های منتشر شده از عملکرد بازار املاک و مستغلات دبی در سه ماهه دوم سال 2020، تقاضا برای دفاتر اداری عمدتاً بر روی مکان‌های کوچکتر از 1000 متر مربع متمرکز شده، چون شرکت‌ها در حال تثبیت عملیات خود و همچنین به دنبال کاهش هزینه‌های راه اندازی مجدد شرکت هستند.

بازار فضای اداری

در دبی، اجاره فضای اداری (گرید اِی) نسبت به سه ماهه دوم سال گذشته حدود 13 درصد کاهش داشته ودر ابوظبی (گرید اِی و بی ) حدود یک درصد کاهش داشته است.

در واقع، در نیمه دوم سال 2020 هیچ واحد اداری جدیدی در این دو شهر تحویل مالکین داده نشده است.

بازار خرده فروشی

متوسط نرخ اجاره در شاپینگ مال‌های اولیه و ثانویه در سه ماهه دوم سال 2020 حدود 17 درصد کاهش داشته و در شهر ابوظبی این رقم 20 درصد به ثبت رسیده است.

پیش بینی می شود اکثر پروژه‌های بزرگی که کار ساختشان شروع شده و قرار است در نیمه دوم سال جاری تکمیل شود، با تأخیر مواجه شوند.

بازار مراکز اقامتی

طبق آخرین گزارش‌ها، هیچ هتل جدیدی در سه ماهه دوم در دو شهر دبی و ابوظبی تحویل مالکین داده نشده است و در حالت کلی، سطح عملکرد هتل‌های امارات نسبت به سه ماهه اول سال 2020، کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

میزان اشغال مراکز اقامتی در دبی 52 درصد و در ابوظبی 61 درصد عنوان شده است.

بازار املاک مسکونی

در شهر دبی حدود 5600 واحد مسکونی و در ابوظبی 1200 واحد مسکونی در سه ماهه دوم سال تحویل مالکین داده شده است.

در سه ماهه دوم سال جاری، میانگین قیمت فروش و قیمت اجاره در دبی به ترتیب 7.5 درصد و 9 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

در همان حال، میانگین قیمت فروش و قیمت اجاره در شهر دبی به ترتیب 3.5 درصد و 4 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

70 − 65 =