همراه شما در امارات
دبی

بازار املاک دبی یکی از گزینه ‎های مناسب برای شرایط بعد از کرونا بشمار می‌آید

در حال حاضر تنها یک موضوع در ذهن همه وجود دارد و هیچ فایده‌ای برای حدس زدن آن موضوع وجود ندارد. در این مقاله می‌خواهیم درباره شرایط کشور برای بعد از پایان همه‌گیری کرونا صحبت کنیم.

در این شرایط خاص که ویروس کرونا، اکثر کسب و کارهای کشور را در معرض تعطیلی یا ورشکستگی کامل قرار داده، سرمایه گذاران به دنبال پروژه‌های مطمئنی هستند تا در آنها سرمایه گذاری کنند.

در ادامه گفتگوی آکارشان کاتیورا با هلدینگ RiseUp را در این رابطه مرور می‌کنیم:

من معتقدم هنگامی که وضعیت دنیا از حالت عادی خارج شود اولین تغییر قابل توجه در نحوه خرج کردن ما بوجود می‌آید. اگر قبلاً پولی را به هر شکل چه سخت یا آسان بدست می‌آوردیم، شاید در این شرایط بخواهیم بیشتر در مصرف پول صرفه جویی کنیم. همه ما فهمیدیم که پس انداز پول همانند سرمایه گذاری چقدر می‌تواند در شرایط بحرانی به کمک ما بیاید.

علاوه بر پس انداز، شاید بخواهیم درآمد دریافتی‌مان را در بخش‌های مختلف سرمایه گذاری کنیم. در شرایط کنونی، در بازار سهام جهانی شاهد افت 25 درصدی هستیم و از طرفی 50 درصد کسب و کارهای جهانی در معرض تعطیلی قرار دارند که بدین معنیست سرمایه گذاری ایده‌آل کاری بسیار سخت است.

دلایل فوق ثابت می‌کند که در حال حاضر بهترین بازار، بازار املاک و مستغلات است.

انگیزه برای خود

 ما تصمیم خواهیم گرفت که ملک‌مان را بزرگتر کرده و فضای باز بیشتر و یک اتاق مطالعه را در آن ایجاد کنیم. اینکار باعث می‌شود تصمیم بگیریم ملکی را عوض اجاره، خریداری کنیم چون گرایش اساسی انسان‌ها بیانگر این است که اگر تصمیم بگیریم تمام پول، زمان و تلاش‌مان را روی چیزی خرج کنیم، ترجیح می دهیم آن چیز مال خودمان باشد.

به این ترتیب خریداران و مستأجران، خانه‌های ویلایی را به آپارتمان یا پنت هاوس ترجیح می‌دهند.

از طرفی به خاطر کاهش نرخ بهره و افزایش سقف وام‌ به 80 درصد، اکثر افراد می‌توانند وارد این بازار شوند.

همچنین مستأجران با پس انداز 20 درصد از مبلغ دپوزیت می‌توانند ملک خودشان را بخرند و در این حالت پرداخت وام مسکن جایگزین پرداخت مبلغ اجاره خواهد شد.

ثانیاً، شاهد کاهش اجاره کوتاه مدت ملک خواهیم بود که این نه بخاطر کاهش سفر بلکه به خاطر میل به راحتی بیشتر در مسافران، خواهد بود. شاید به دلیل رعایت سطح بهداشت بخواهیم وارد هتل‌های شناخته شده شویم. این امر به نوبه خود واحدهای بیشتری را در بازار اجاره بلندمدت قرار خواهد داد و باعث ایجاد رقابت سالم برای مستأجران شده و اطمینان حاصل خواهد کرد که صاحبخانه‌ها املاک بهتر با اجاره منصفانه را ارائه خواهند کرد.

جستجوی نقدینگی

ممکن است مالکان نیاز به نقدینگی برای تأمین هزینه‌های کسب و کار یا دیگر تعهداتشان داشته باشند و با این شرایط به طور معمول نمی‌توانند پول کافی را بدست آورند و تصمیم به خروج از بازار املاک خواهند گرفت.

دولت امارات به سرعت برنامه‌هایی را برای کاهش تأثیر منفی ویروس کرونا در کشور آغاز کرده است. RERA گفت که با کاهش سرویس شارژ قصد دارد فشار مالی را از روی مالکان بردارد. طبق دستورالعمل‌های جدید دولت، مستأجران دبی و ابوظبی که در این شرایط بحرانی در حال تلاش برای پرداخت مبلغ اجاره‌شان هستند را نباید از ملک بیرون کرد

منبع: گلف نیوز

Related posts

مراکز سیار آزمایش کرونا در دبی راه اندازی می شود

تیم تحریریه گویا

عادت خوردن غذای ناسالم

modir

توسعه دهنده نخیل در دبی حقوق‌ها را به میزان 50 درصد کاهش داده است

Leave a Comment

2 + 6 =