مقامات بهداشتی سراسر جهان به مسافران توصیه می کنند تا حد امکان برنامه سفرشان را به تعویق انداخته و میزان شیوع این ویروس در کشور مقصد را در نظر داشته باشند.

روز پنجشنبه 5 مارس وزارت بهداشت امارات از تمام ساکنان و شهروندان این کشور خواست به دلیل گسترش ویروس کووید-19 در جهان از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کنند. همچنین اعلام کرد که در صورت بازگشت به کشور اقدامات پیشگیرانه روی آنها صورت خواهد گرفت.

دکتر مانال تاریام مدیر بهداشت و درمان اولیه سازمان DHA در رابطه به آخرین اقدامات امارات برای مبارزه با ویروس کرونا گفت: DHA و تمام بخش‌های درمانی کشور در هماهنگی با یکدیگر کار کرده و همچنین در فرودگاه‌ها مسافران غربالگری حرارتی شده و افرادی که به کشورهای پر خطر از ویروس کرونا سفر کرده باشند، اقدامات پیشگیرانه روی آنها انجام خواهد شد.

تمام این اقدامات به منظور کنترل و کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا در کشور است.

همچنین مسافرانی که از کشورهای پر خطر از نظر ویروس کرونا وارد امارات شوند به مدت 14 روز قرنطینه خواهد شد.

اقدامات پیشگیرانه دانش آموزان و کارکنان مدارس در رابطه با ویروس کرونا

دانش آموزان یا کارکنان مدرسه که از سفر خارجی به کشور وارد شوند باید به مدت 14 روز قرنطینه خانگی شوند. همچنین مدارس تا 5 آوریل تعطیل می باشند.

اگر در هنگام قرنطینه خانگی مریض شوم باید چکار کنم؟

اگر به تب مبتلا شدید (37.5 درجه سانتیگراد به بالا) یا علائم بیماری‌های تنفسی را در خود مشاهده کردید، باید:

  • به دنبال مراقبت‌های بهداشتی بگردید
  • به دکترتان تماس گرفته و سابقه سفر و علائمی که دارید را با او در میان بگذارید.
  • از تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید

دکتر تاریام گفت: به مردم پیشنهاد می کنیم اخبار را فقط از منابع رسمی دنبال کنند. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، با مرکز تماس DHA به شماره 800342، اداره بهداشت به شماره 8001717 یا وزارت بهداشت و پیشگیری به شماره 80011111 تماس بگیرند.

منبع: گلف نیوز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =