همراه شما در امارات
دبی

ارائه تسهیلات حمایتی به مستأجران از سوی برخی مالکان در دبی

اما این تسهیلات بسته به شرایط مستأجر به آنها داده می شود و در این حالت مستأجران باید ثابت کنند که درآمدشان تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا در کشور، کاهش پیدا کرده است. منابع بازار گفتند که درخواست‌های زیادی برای دریافت این خدمات به دفاتر مالکان ارسال می شود.

با این حال، حتی اگر مستأجر ثابت کند درآمدش تحت تأثیر همه گیری کرونا قرار گرفته، همه مالکان از خود سخاوت نشان نمی دهند. سرپرست یکی از آژانس‌های اجاره گفت: مالکانی هم هستند که به مستأجران مدام پیام می فرستند تا مطمئن شوند آنها پول کافی در حسابشان دارند و پرداخت اجاره بهایشان عقب نخواهد افتاد.

تعطیلات اجاره

چشم پوشی از دریافت یک تا دو ماه اجاره بها، تنها یک استثناست و برای همه مستأجران اتفاق نمی‌افتد اما اکثر مالکان مایلند یک «تعطیلی اجاره» را به مستأجران‌ بدهند. «تعطیلی اجاره» پرداخت اجاره بهای فعلی را برای مستأجر به تعویق انداخته و انعطاف پذیری بیشتری از قبیل پرداخت اجاره بهای عقب افتاده طی حداکثر 12 چک، را به آنها می دهد.

برخی مالکان ممکن است تعهدات مالی به بانک داشته و یا قرارداد اجاره مستأجرش طی چند ماه آینده به اتمام برسد. بنابراین متغیرهای زیادی هستند که بر تصمیم صاحبخانه به ارائه تسهیلات حمایتی به مستأجر، اثر می گذارند.

حقوق قانونی

مستأجران می توانند از تغییراتی که ویروس کرونا در وضعیت شغلی و حرفه‌ای شان ایجاد کرده به عنوان یک فاکتور در قراردادشان استفاده کند. بخصوص اگر شغلشان را از دست داده‌اند و این بیکار شدن در اقامت آنها در منزل مسکونی تأثیر بگذارد.

در این رابطه مرکز حل اختلاف اجاره دبی اعلام کرده که مستأجرانی که بیکار شده‌اند، وضعیت‌شان به «شرایط استثنایی» تغییر خواهد کرد و می‌توانند بدون پرداخت جریمه، قرارداد اجاره شان را فسخ نمایند.

پاتیون گوارپو سرپرست تحقیقات و مشاوره شرکت Core می گوید: . تعویق پرداخت اجاره بها تنها تا یک نقطه می‌تواند به مستأجران کمک کنند.

معافیت از پرداخت یک تا دو ماه اجاره چیزی است که اکثر مستأجران به دلیل کاهش حقوق، مرخصی بدون حقوق یا اخراج شدن از کارشان، به دنبال آن هستند.

منبع: گلف نیوز

Related posts

برای اتومبیل‌تان پلاک با آرم اکسپو 2020 دبی

تیم تحریریه گویا

دبی میراکل گاردن، یک شگفتی گل و شکوفه در قلب دبی‌لند

تیم تحریریه گویا

محدودیت‌های جدید برای رستوران‌ها در دبی

Leave a Comment

14 − = 4