همراه شما در امارات
دبی

اداره زمین دبی  سیستم از راه دور معامله املاک راه اندازی می‌کند

اداره زمین دبی(DLD) با موفقیت سیستم جدید معاملات املاک را معرفی کرد. این سیستم به صاحبان املاک اجازه می‌هد تا کلیه معاملات فروش املاکشان را بصورت از راه دور و از هر جای دنیا انجام دهند. این سیستم کاربران را قادر می‌سازد تا بدون حضور فیزیکی در دبی یا تفویض به شخص دیگر، مراحل اداری و معاملات املاک‌شان را انجام دهند.

این سیستم جدید قابلیت تعامل خریدار و فروشنده را داشته و افراد می‌توانند از طریق رابط صوتی و تصویری معاملات‌شان را با یکدیگر انجام دهند.

فرآیند تعیین هویت مالکان املاک و گرفتن اجازه از آنها برای انجام معامله، می‌تواند بصورت دیجیتالی و از راه دور انجام شوند.

این سیستم انتقال پول را از طریق یک حساب سپرده گذاری که از حقوق طرفین محافظت کند، تسهیل می کند. انتقال پول به حساب خریدار ظرف سه روز کاری انجام می شود.

تا به این لحظه 550 معامله به ارزش 600 میلیون درهم از طریق این سیستم انجام شده است.

کل معاملات املاکی که طی دو ماه گذشته توسط اداره زمین دبی پردازش شده و دفاتر ثبت املاک بصورت نیمه وقت روی آنها کار می کند به 3000 مورد رسیده است.

سلطان باتی بن موژن مدیرکل اداره زمین دبی گفت: ما با همکاران دیگرمان در بخش‌های دولتی کار می‌کنیم تا بتوانیم دبی را به هوشمندترین شهر جهان تبدیل کنیم.

در رابطه با این پروژه ثبت معاملات ملکی، ما با شتابدهنده‌های آینده دبی(Dubai Future Accelerators) و دبی هوشمند (Smart Dubai) برای توسعه یک سیستم از راه دور ثبت معاملات ملکی که کاربران بتوانند از طریق آن معامله فروش ملک‌شان را انجام دهند، همکاری می‌کنیم.

مراحل ثبت ملک با ارسال جزئیات معامله ملک به موسسه ثبت، شروع شده و سپس تأیید جزئیات ملک، طرفین معامله و تعیین مبلغ معامله انجام می‌شود.

در مرحله بعد، مبلغ معامله به یک حساب بانکی ضمانت شده که توسط اداره زمین دبی مدیریت می‌شود، منتقل خواهد شد.

بعد از احراز هویت خریدار و فروشنده از طریق تماس صوتی و تصویری و تأیید هویت طرفین معامله با روش‌های مختلف، انتقال سند ملک از فروشنده به خریدار انجام خواهد شد.

در نهایت مبلغ معامله به حساب بانکی فروشنده منتقل شده و سند ملک تحویل خریدار خواهد شد.

در حال حاضر این اداره در حال توسعه سیستم ثبت املاک مبتنی بر هوش مصنوعی و تکنولوژی بلاکچین است.

منبع: خلیج تایمز

Related posts

اکنون می توانید در دبی جریمه‌های رانندگی‌تان را قسطی پرداخت کنید

اولین بقالی اتوبوسی خاورمیانه در دبی راه اندازی شد

تیم تحریریه گویا

هنرمندان محلی بیش از 100 پارکومتر دبی را متحول کردند.

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

85 + = 95