همراه شما در امارات
دبی

اجاره واحدهای مسکونی در برخی مناطق دبی کاهش زیادی داشته است

قیمت اجاره واحدهای مسکونی دبی خصوصاً در مناطق دبی لند و دبی اسپورتز سیتی در سال 2020 با کاهش شدیدی مواجه شده است.

به گفته کارشناسان بازار، در حال حاضر ارزانترین مناطق برای اجاره واحدهای مسکونی در دبی عبارتند از اینترنشنال سیتی، دبی پروداکشن سیتی و چند پروژه در دبی جنوبی، دبی لند و جمیرا ویلج سیرکل.

به دلیل اینکه مستأجران به دنبال خانه‌های با فضای بیشتر هستند، اجاره خانه‌های ویلایی و خانه‌های شهری نسبت به آپارتمان‌ها، با استقبال بیشتری روبرو شده‌اند.

پراسیوشا گوراپو سرپرست تحقیق و مشاوره شرکت کور گفت: میانگین قیمت اجاره آپارتمان‌ها نسبت به مدت مشابه پارسال ده درصد کاهش و نسبت به ابتدای سال 2020 حدود شش درصد کاهش داشته است.

میانگین اجاره خانه‌های ویلایی در دبی نسبت به مدت مشابه پارسال نُه درصد و نسبت به ابتدای سال پنج درصد کاهش داشته است.

همه‌گیری کرونا باعث ایجاد فضای عدم اطمینان در کشور شده بطوریکه مناطقی مانند بیزینس بی و جمیرا ویلج تراینگل که بیشترین عرضه واحدهای در آنجا انجام شده، قیمت اجاره‌ها نسبت به سال گذشته ده درصد کاهش داشته است.

از زمان اجرای قرنطینه، میزان اجاره واحدهای مسکونی به سطح قبل از شیوع کرونا رسیده که دلیل اصلی آن تمایل مستأجران به اجاره واحدهای مسکونی با فضای بیشتر است.

گزینه‌های فراوان

به گفته کارشناسان بازار عرضه واحدهای بیشتر در 24 ماه گذشته، انتخاب‌های بیشتری را جلوی مستأجران گذاشته است. لوئیس آلسوپ مدیر عامل Allsopp & Allsopp  گفت: قیمت‌ها در طی سه ماه گذشته اندکی کاهش یافته است.

با این حال، مستأجران با دیدن افت قیمت‌ها، تمایل دارند به یک مکان بهتر یا بزرگتر نقل مکان کنند.

در حال حاضر گرفتن مبلغ اجاره در چندین چک تبدیل به یک رویه عادی شده بطوریکه در اکثر مواقع مشاهده شده مالکان تا دوازده چک هم برای مبلغ اجاره می پذیرند.

با این حال کارشناسان معتقدند که کاهش اجاره‌ها بیشتر به دلیل کاهش تعداد املاکی است که در ماه‌های گذشته وارد بازار شده است.

منبع: خلیج تایمز

Related posts

یک نظافتچی در دبی تعدادی ساعت به ارزش 8.4میلیون درهم را دزدید و ارزان فروخت

تیم تحریریه گویا

بزرگترین چرخ و فلک جهان در اواخر سال جاری در دبی افتتاح می شود.

تیم تحریریه گویا

محدودیت‌های جدید برای رستوران‌ها در دبی

Leave a Comment

− 6 = 1