همراه شما در امارات
امارات

اجاره بها در آینده نزدیک افزایش پیدا نخواهد کرد

به گفته تحلیلگران املاک، بازار اجاره مسکونی برای مدت طولانی به نفع مستأجران خواهد بود زیرا با وجود کم شدن تراکنش‌ها و فروش املاک و همچنین تأثیر همه گیری ویروس کرونا بر کشور، رسیدن به وضعیت پایدار زمانبر خواهد بود.

با توجه به وضعیت موجود پیرامون کووید 19 که منجر به زیان‌های شغلی و کاهش حقوق افراد شده، زندگی در یک ملک اشتراکی توسط افراد در حال افزایش است.

توماس ماتو معاون دستیار کامکو اینوست گفت که در پی زیان‌های شغلی و کاهش حقوق و دستمزد‌ها، تقاضا در بخش املاک اجاره‌ای کاهش یافته و این بازار نسبت به چرخه اجاره قبل از شیوع کرونا، حداقل یک قدم به عقب رفته است.

وی افزود: قبل از شیوع کروناویروس، با کم بودن عرضه ملک جدید و ابتکارات دولت برای مالکان مسکن، اجاره بها در بخش املاک مسکونی اجاره‌ای در حال بهبود بود.

وی گفت: قیمت مناسب موضوع بسیار مهمی است زیرا واحدهای باکیفیت که قیمت مناسب دارند باعث تثبیت اجاره‌ها خواهند شد.

با شیوع ویروس کووید19 و کاهش درآمد خانواده‌ها، موضوع قیمت مناسب، ارزش بالایی در بازار املاک مسکونی خواهد داشت و در کوتاه مدت ایجاد قراردادهای جدید اجاره با روند نزولی پیش خواهد رفت.

کامکو پیش بینی می‌کند در سال 2020-21 حدود 135350 واحد جدید به بازار املاک مسکونی GCC اضافه خواهد شد.

کامکو گفت: در بازار املاک مسکونی بر خلاف سال 2009، کاهش چشمگیر اجاره باعث کم شدن بازده سرمایه گذاری‌ها خواهد شد.

بر اساس گزارش موسسه نظارت بر املاک کاوندیش ماکسول، اجاره آپارتمان مسکونی 14 درصد و خانه‌های ویلایی 10 درصد در سه ماهه اول 2020 نسبت به مدت مشابه پارسال، کاهش پیدا کرده است.

در سه ماهه اول سال 2020 بیش از 6200 آپارتمان و 800 خانه ویلایی در دبی تحویل مشتریان شده است.

مشاور املاک و مستغلات گفت: در سه ماهه اول سال 2020 تعدا تراکنش‌ها برای خانه‌های ویلایی و آپارتمانی به 8700 مورد کاهش پیدا کرده که این رقم در مدت مشابه پارسال 12444 مورد بود.

توماس ماتو گفت: زمان بندی برای بهبود اجاره درچرخه فعلی خیلی زود به نظر می رشد چون ما باید تأثیرات ویروس کرونا را که مانع فعالیت کامل تجارت‌مان شده، را مشاهده کنیم.

خانه‌های اشتراکی در حال افزایش است

آدیتی هاریهاران گوری، شریک تجاری کاوندیش ماکسول گفت: با توجه به نگرانی‌های پیرامون شیوع کرونا و بهداشت جهانی، خانه‌های اشتراکی با افزایش تقاضا مواجه خواهند شد..

گوری گفت: از آنجا که شرکتهای سراسر جهان اقدامات ضروری از قبیل تأمین لوازم بهداشتی، راه‌اندازی کمپین‌های اطلاع رسانی و اجرای سیاست‌های «کار از خانه» را بکار گرفته‌اند، خانه‌های اشتراکی برای مخاطبان جوان و افراد حرفه‌ای که تمایل دارند کارهایشان را از خانه و بصورت دورکاری انجام دهند، با افزایش تقاضا روبرو شده است.

منبع: خلیج تایمز

Related posts

شناسایی 300 مورد جدید ابتلا به کرونا در امارات

برقراری یک دوستی پایدار

modir

احتمال بارش شدید باران در جمعه این هفته

Leave a Comment

28 + = 29