همراه شما در امارات
سلامت

آیا ویروس کرونا از طریق دستگاه کولر منتقل می شود؟

پزشکان اماراتی اعلام کردند که انتقال ویروس کرونا از طریق دستگاه کولر (AC) نزدیک به صفر است.

اکثر مردم در امارات بابت انتقال ویروس کرونا از طریق کولر واحدهای مسکونی نگرانند اما مقامات رسمی اعلام کردند که این نگرانی بی مورد است و اساساً این ویروس از طریق هوا منتقل نخواهد شد.

عبدالله بلهیف النعیمی وزیر توسعه زیر ساخت امارات روز سه شنبه در یک کنفرانس مجازی گفت: اخیراً متوجه شدم که مردم در شبکه‌های اجتماعی درباره انتقال ویروس از طریق دستگاه‌های AC واحدهای مسکونی صحبت می‌کنند. اما من به آنها گفتم که این ادعا درست نیست و هیچ دلیل علمی پشتاین قضیه وجود ندارد.

آقای النعیمی در کنفرانس مجازی موضوع را با پزشکان در میان گذاشت و تمام آنها گفتند که ترس افراد در این رابطه بی اساس است.

دکتر عادل سجوانی گفت که انتقال ویروس از طریق AC نزدیک به صفر بوده و طبق مطالعات جدید ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی شود.

وی افزود: تاکنون شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از طریق دستگاه‌های کولر یافت نشده است. این ویروس بیشتر از طریق تماس با قطرات تنفسی منتقل می شود و نه از طریق هوا.

دکتر سجوانی گفت: اگر یک فرد آلوده به ویروس در ساختمان شما باشد، نمی تواند از طریق هوا بقیه ساکنین را مبتلا کند. این امر فقط از طریق سناریوهای تماسی منتقل می شود.

سجوانی به مطالعه ای اشاره کرد که در اوایل سال جاری ویروس کرونا از طریق رستورانی در چین منتقل شده بود اما وی گفت که این انتقال از طریق کولر نبوده است.

وی افزود: هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد ویروس کرونا از طریق هوا منتقل می شود.

پزشکان به مردم توصیه می‌کنند که همواره فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از تعامل با افراد بیمار به ویژه در فضاهای محدود جلوگیری کنند.

منبع: گلف نیوز

Related posts

از ماسک طبی N-95 استفاده نکنید

تیم تحریریه گویا

یک فرد هندی مبتلا به کروناویروس به عنوان نمونه تازه در امارات معرفی شد

دو مورد مرگ و 41 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در امارات

Leave a Comment

− 2 = 3