همراه شما در امارات
سلامت

آیا تابستان طولانی و داغ امارات، ویروس کرونا را خواهد کشت؟

آیا تابستان طولانی و داغ امارات، ویروس کرونا را خواهد کشت؟

آیا با نزدیک شدن به تابستان، همچنان شاهد شیوع ویروس کووید-19 خواهیم بود؟

اخیراً شایعاتی مطرح شده که می گوید این ویروس تنها در دماهای کم رشد می کند و در دماهای بالا زنده نمی ماند. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

هر چند که اطلاعات ما درباره این گونه جدید ویروس کم است اما ویروس‌های دیگر از این خانواده مانند آنفولانزا، سارس و مِرس، در دماهای بالا قدرت شیوع کمتری دارند.

همان طور که می دانیم اوج شیوع آنفولانزا در فصل زمستان است و امیدواریم که ویروس کووید-19 هم از این قاعده پیروی کرده و بروز عفونت‌ها در جامعه کاهش پیدا کند چون این ویروس روی سطح خارجی دوام زیادی نخواهد داشت.

دکتر آرشاد التاف متخصص ریه در بیمارستان پرایم گفت که وقتی فرد مبتلا به  ویروس کووید-19 عطسه کند، ویروس را در هوا انتشار خواهد داد بنابراین بهتر است اصول بهداشتی از قبیل شستن دست‌ها با آب و صابون را رعایت کرده و در فضای بیرون از ماسک استفاده کنیم. ویروس کووید-19 مانند سایر گونه‌های خانواده کرونا در دماهای بالا عملکرد خوبی نخواهد داشت.

سازمان بهداشت جهانی گفت: هنوز اثبات نشده که هوای سرد بتواند ویروس کرونای جدید یا دیگر مریضی‌ها را از بین ببرد. موثرترین راه برای محافظت از خود این است که مرتباً دست‌هایتان را با آب و صابون بشویید. با انجام اینکار ویروس‌های موجود در دستانتان را از بین برده و دیگر موقع لمس چشم، بینی و صورت‌، این ویروس به بدنتان سرایت نمی کند.

دمای بدن در حالت عادی بین 36.5 تا 37 درجه سانتیگراد است. دوش گرفتن با آب داغ برای سلامتی بسیار مضر است و می تواند بدنتان را بسوزاند.

بنابراین بهترین راه برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا، تمیز کردن مکرر دست‌ها است.

منبع: گلف نیوز

Related posts

ویروس کرونا ، دستورالعمل‌های صادر شده به موسسات آموزشی در امارات

تیم تحریریه گویا

اجرای غربالگری شدیدتر ویروس کرونا در امارات  

اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در امارات تأیید شد

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

9 + 1 =