همراه شما در امارات
سلامت

گزارش گاردین در مورد مبارزه امارات با کرونا

روزنامه گاردین چاپ انگلیس نوشت که امارات یکی از کشورهای پیشرو در مبارزه با ویروس کرونا است. تعداد افرادی که در این کشور آزمایش ویروس کرونا را انجام داده‌اند، بیشتر از هر کشور دیگری است.

به گزارش این روزنامه، امارات با کمک تکنولوژی چینی، مقیاس انجام آزمایشات کرونا را در بین جمعیت نُه میلیونی‌اش افزایش داده است.

مقیاس انجام آزمایش کرونای این کشور بعد از چین، رتبه اول دنیا را دارد.

دولت امارات تاکنون از 220هزار نفر آزمایش کرونا گرفته است که 22900آزمایش در هر یک میلیون نفر را نشان می دهد.

هزینه انجام آزمایش تمام افرادی که علائم ویروس کووید19 را نشان می دهند، در شهر ابوظبی رایگان است.

مراکز آزمایش سطح کشور، می توانند تا 600نفر در روز را آزمایش کنند. در حال حاضر هشت مرکز آزمایش دیگر در حال راه اندازی است.

Group 42، یک شرکت فناوری مستقر در ابوظبی و رهبر جهانی ژئومیک چین، یک آزمایشگاه با عملکرد بالا راه اندازی کرده که قادر است از ده‌ها هزار نفر در روز، بصورت آنی آزمایش رونویسی معکوس و واکنش زنجیره‌ای پلیمر(RT-PCR) بگیرد.

این مقیاس آزمایش بعد از چین، برای اولین بار در جهان توسط امارات عملیاتی شده است.

پنگ شیائو مدیر اجرایی G42 گفت: این آزمایشگاه با عملکرد بالایش، مقیاس و قدرت لازم انجام آزمایش PCR برای تمام افراد ابوظبی و سراسر امارات را دارا می باشد. ما از حمایت‌های رهبری امارات در تأمین سلامت و بهداشت ساکنان کشور در برابر این بیماری همه گیر، قدردانی می‌کنیم.

در گزارش گاردین آمده است: امارات با کمک تکنولوژی چینی، در هفته پایانی ماه مارس با سرعت ده‌هزار نفر در روز آزمایش انجام داد. هم اکنون این سوال مطرح است که چرا برخی کشورهای غربی نمی توانند کیت‌های آزمایش را تأمین و چنین زیرساختی را ایجاد کنند.

به دلیل اقدام فوری دولت امارات در بستن مرزها، منحنی رشد بیمارات مبتلا به ویروس کرونا، شیب کمتری به خود گرفته است. همچنین تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، قرنطینه خانگی و اعمال محدودیت رفت و آمد در منطقه الرأس، به مهار این ویروس کمک زیادی کرده است.

Related posts

چطور اولین بیمار مبتلا به کروناویروس در امارات درمان شد؟

آیا استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر است؟

تیم تحریریه گویا

امارات پیشتاز انجام آزمایش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جهان

تیم تحریریه گویا

Leave a Comment

+ 3 = 11